Tip Line: 414-777-5808 | newsdesk@cbs58.com

Summerfest Schedule: Thursday June 26

Marcus Amphitheater

 

7 p.m. Lady Gaga, with Crayon Pop

 

BMO Harris Pavilion

 

2 p.m. Shattered - A Rolling Stones Tribute

 

5 p.m. Project 3:13 

 

8 p.m. Kenny Wayne Shepherd 

 

Briggs & Stratton Big Backyard

 

Noon Listening Party

 

2:30 p.m. Life in a Tree

 

5 p.m. Land the Big Gig

 

7 p.m. KAWEHI

 

7:30 p.m. The Buddy Rich Big Band featuring Cathy Rich and Gregg Potter

 

10 p.m. Pentatonix

 

Harley-Davidson Roadhouse

 

Noon Mojo Perry Band

 

2 p.m. Sociables

 

5 p.m. Canaan Smith

 

8 p.m. Austin Webb

 

9:30 p.m. Scotty McCreery

 

Jo Jo's Martini Lounge

 

Noon Pre-Recorded Music

 

1 p.m. Downtown Harrison

 

4 p.m. Dirty Boogie

 

8 p.m. Off tha Hook

 

Johnson Controls World Sound Stage

 

Noon KatieBeth

 

2:30 p.m. Xeno and Happy Jax

 

6:30 p.m. Bon Ton Society (Reunion)

 

8:30 p.m. The Wigs (Reunion)

 

10 p.m. Yipes! (Reunion)

 

KNE New Music Stage

 

2 p.m. Matt Schwanke

 

3:45 p.m. Joe Richter

 

5:30 p.m. Micah

 

7:15 p.m. Brett Newski

 

9 p.m. The Guilty Wanted

 

Kohl's Captivation Station

 

Noon Milwaukee Community Circus

 

1 p.m. Kohl's Wild Theater

 

2:15 p.m. Radio Disney Road Crew

 

4:45 p.m. The Figureheads

 

6 p.m. Comedy Sportz

 

Miller Lite Oasis

 

3 p.m. Your Villain My Hero

 

6 p.m. Wave Chapelle

 

8 p.m. Lizzo

 

10 p.m. B.o.B.

 

Northwestern Mutual Children's Theater & Playzone

 

Noon Ron Fable and Kathie

 

12:45 p.m. Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets

 

1:30 p.m. George Of The Jungle

 

2:15 p.m. Matthew Magic Morgan and Liliana

 

3:15 p.m. Marc The Zani

 

4 p.m. Ron Fable and Kathie

 

4:45 p.m. Aspire Dance and Music

 

5:30 p.m. George Of The Jungle

 

6:30 p.m. Matthew Magic Morgan and Liliana

 

7:30 p.m. Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets

 

Gruber Law Offices Sportszone

 

1 p.m. Milwaukee Bucks Basketball Clinic

 

2 p.m. Milwaukee Admirals Hockey

 

4 p.m. City Kids Wrestling Club

 

9 p.m. Division BMX Stunt Team

 

U.S. Cellular Connection Stage

 

12:30 p.m. The Melismatics

 

3 p.m. Jule Vera

 

4:15 p.m. Midnight Reruns

 

5:30 p.m. The Lower 48

 

6:45 p.m. The Record Company

 

8 p.m. St. Lucia

 

10 p.m. Best Coast

 

Uline Warehouse

 

3 p.m. Tim Stop

 

10 p.m. Kansas 

Share this article: