Tip Line: 414-777-5808 | newsdesk@cbs58.com

Breaking News

Summerfest Schedule: Sunday June 29

Marcus Amphitheater

 

7 p.m. Outkast, with Gary Clark Jr.

 

BMO Harris Pavilion

 

Noon School of Rock

 

2 p.m. School of Rock

 

5 p.m. School of Rock

 

8 p.m. .38 Special with Bad Boy

 

Briggs & Stratton Big Backyard

 

Noon Moshe Skier Band

 

2 p.m. Rooftop Jumpers

 

4 p.m. Pink Houses

 

6 p.m. Dorydrive

 

8 p.m. The Wild Feathers

 

10 p.m. The Head and the Heart

 

Harley-Davidson Roadhouse

 

Noon School of Rock

 

4 p.m. Geoff Landon and the Wolfpack

 

6 p.m. Southbound

 

8 p.m. Chicken Wire Empire

 

10 p.m. Umphrey's McGee

 

Jo Jo's Martini Lounge

 

Noon Pre-Recorded Music

 

1 p.m. Downtown Harrison

 

4 p.m. Marcell of The Rhythm Kings

 

8 p.m. Rhythm Kings

 

Johnson Controls World Sound Stage

 

Noon School of Rock

 

4 p.m. The Incorruptibles with Big Bob

 

6 p.m. Mrs. Fun

 

8 p.m. Semi-Twang

 

10 p.m.Marcia Ball

 

KNE New Music Stage

 

3 p.m. Panalure

 

4:30 p.m. Animals in Human Attire

 

6 p.m. The Belle Weather

 

7:30 p.m. Crooked Keys

 

9 p.m. Paper Holland

 

Kohl's Captivation Station

 

Noon Milwaukee Community Circus

 

1 p.m. Kohl's Wild Theater

 

2 p.m. Mad Science

 

3 p.m. Kohl's Wild Theater

 

4 p.m. The Figureheads

 

5:30 p.m. Comedy Sportz

 

Miller Lite Oasis

 

Noon Random Maxx

 

3 p.m. 52nd Street- The \"A\" Sides

 

4 p.m. 52nd Street- Music of Billy Joel

 

6 p.m. Scott E. Berendt & The US Project

 

8 p.m. Max Schneider

 

10 p.m. O.A.R.

 

Northwestern Mutual Children's Theater & Playzone

 

Noon Sorcerer's Apprentice by Village Playhouse of Wauwatosa

 

1 p.m. Paul Merklein Draws Great Big Faces

 

1:45 p.m. Sorcerer's Apprentice by Village Playhouse of Wauwatosa

 

2:45 p.m. Paul Merklein Draws Great Big Faces

 

3:30 p.m. Dancers in Motion

 

4:30 p.m. Julie Sobanski: Princess Of Magic

 

5:30 p.m. Mr. Billy-Original and Classic Rock for Rockin' Kids

 

6:30 p.m. Dancers in Motion

 

Gruber Law Offices Sportszone

 

Noon USTA / Wisconsin Tennis Association

 

4 p.m. Milwaukee Admirals Hockey

 

5 p.m. Zumba Fitness

 

6 p.m. The Academy of Dance Arts Performing Group

 

7 p.m. Milwaukee Wave Soccer

 

8 p.m. Division BMX Stunt Team

 

U.S. Cellular Connection Stage

 

Noon School of Rock

 

3 p.m. White Arrows

 

4:15 p.m. Purple Apples

 

5:30 p.m. Colour of London

 

6:45 p.m. The Living Statues

 

8 p.m. Kitten

 

10 p.m. The Neighbourhood

 

Uline Warehouse

 

Noon School of Rock

 

3 p.m. Nora Collins

 

5 p.m. Dean Alexander

 

6:30 p.m. Erica Sunshine Lee

 

8 p.m. Ryan Kinder

 

10 p.m. David Nail 

Share this article: