Tip Line: 414-777-5808 | newsdesk@cbs58.com

Breaking News

Summerfest line-up June 26- June 30

June 26

Marcus Amphitheater

Keith Urban at 7:00 pm

Dan + Shay 7:00 pm

Phillip Phillips 7:00 pm

BMO Harris Pavillion

The Tillers 3:30 pm

Angaleena Presley 5:00 pm

Shakey Graves 8:00 pm

Punch Brothers 9:45 pm

Miller Lite Oasis Stage

Pulse 12:00 pm

Copper Box 3:00 pm

Wesley Cook 5:00 pm

Chalice in the Palace 6:00 pm

Ogden Payne 6:30 pm

Ximena Sarinara 8:00 pm

Santigold 10:15 pm

Harley Davidson Roadhouse Stage

Jonny T-Bird & the MPs 12:00 pm

F for Effort 2:00 pm

Southbound 4:00 pm

Face the King 6:00 pm

You Blew it! 8:00 pm

Coheed and Cambria 9:45 pm

Briggs & Stratton Big Backyard Stage

Rebel Reign 12:00 pm

Hell on Heels 2:00 pm

The Grimms Brothers 4:00 pm

Pat McCurdy 6:00 pm

Lex Allen 8:00 pm

Pepper 10:00 pm

US Cellular Connection Stage

Evan Christian 12:30 pm

Oques Grasses 1:30 pm

Golden Age 3:00 pm

Sc Mira 4:15 pm

Little Hurricane 5:30 pm

GGOOLDD 6:45 pm

Atlas Genius 8:00 pm

The Kooks 10:00 pm

Uline Warehouse Stage

Parallel 1:00 pm

Litmus Vinyl 3:00 pm

Southside Johnny & The Asbury Jukes 5:00 pm

Lovebettie 6:30 pm

Streetlife with Warren Wiegratz 8:00 pm

Pat Benetar and Neil Giraldo 10:00 pm

Johnson Control's World Stage

Thriftones 12:00 pm

Maple Road Blues Band 2:00 pm

Reverend Raven & The Chain Smokin' Altar Boys 4:00 pm

Frank Bang & The Secret Stash 6:00 pm

Dirty Dozen Brass Band 8:00 pm

Blind Boys of Alabama 10:00 pm

KNE New Music Stage

Will Phalen 5:30 pm

Hayward Williams 7:15 pm

Cory Chisel and the Wandering Sons 9:00 pm

JoJo's Martini Lounge

Taped Music 12:00 pm

Eric Diamond 1:00 pm

Crossfire 4:00 pm

The Cougars 8:00 pm

Gruber Law Offices Sportszone

Division BMX Stunt Team 9:00 pm

Milwaukee Bucks Basketball Clinic 1:00 pm

Milwaukee Admirals Hockey 2:00 pm

City Kids Wrestling Club 4:00 pm

Magic Morgan and Liliana 12:45 pm

Northwestern Mutual Children's Theater & Playzone

Steve Russell: Comedy with a Catch! 1:30 pm

Geoff Marsh Fire Circus Show 4:45 pm

Wayne & Wingnut 6:30 pm

David Seebachs 7:30 pm

Summerfest June 27 line-up

Marcus Amphitheater

Stevie Wonder 7:30 pm

BMO Harris Pavilion

Motion City Soundtrack 5:00 pm

School of Rock 12:00 pm

The Fatty Acids 8:00 pm

The Flaming Lips 9:45 pm

Miller Lite Oasis

SenSations 12:00 pm

Miller Rhythm & Brews Revue 3:00 pm

Left on Sunset 6:00 pm

Mother Mother 8:00 pm

Sublime with Rome 10:15 pm

Harley Davidson Roadhouse Stage

Ken Saydak 4:30 pm

Jon Paris 7:30 pm

Buddy Guy 9:45 pm

Briggs & Stratton Big Backyard Stage

The Listening Party 12:00 pm

Boys and Toys 2:30 pm

Briggs Big Backyard Band 5:00 pm

Ethan Keller Group 8:00 pm

Third Eye Blind 10:00 pm

US Cellular Connection Stage

Urban Cone 3:00 pm

Dear Rouge 4:15 pm

The Griswolds 6:45 pm

Misterwives 8:00 pm

Walk the Moon 10:00 pm

Uline Warehouse Stage

Blue Olives 3:00 pm

Makena Hartlin 5:00 pm

Elizabeth Lyons 6:30 pm

Levon 8:00 pm

Chase Rice 10:00 pm

Johnson Control's World Stage

Max & the Invaders 4:00 pm

King Solomon 6:00 pm

Veneno 8:00 pm

Sheila E. 10:00 pm

KNE New Music Stage

Mark Mallman 5:30 pm

Maritime 7:15 pm

Braid 9:00 pm

JoJo's Martini Lounge

Taped Music 12:00 pm

VJ Flux 1:00 pm

The Screamin' Cucumbers 4:00 pm

Element 13 8:00 pm

Gruber Law Offices Sportszone

USTA / Wisconsin Tennis Association 12:00 pm

Milwaukee Admirals Hockey 4:30 pm

City Kids Wrestling Club 5:30 pm

The Academy of Dance Arts Performing Group 7:00 pm

Division BMX Stunt Team 9:00 pm

Northwestern Mutual Children's Theater & Playzone

Wayne & Wingnut 6:30 pm

David Seebachs Wonders of Magic 5:30 pm

Summerfest June 28

Marcus Amphitheater

Zac Brown Band 7:30 pm

BMO Harris Pavilion

School of Rock 5:00 pm

Dark Star Orchestra 8:00 pm

Miller Lite Oasis

Platinum 12:00 pm

Sixteen Candles 2:30 pm

Scott E. Berendt 4:30 pm

Mates of State 6:30 pm

Field Report 8:00 pm

The New Pornography 10:00 pm

Harley Davidson Roadhouse Stage

WIFEE and The HUZz Band 4:00 pm

Ryn Weaver 7:00 pm

Andy Grammer 8:00 pm

Kid CUt Up 9:00 pm

Paris Hilton 10:00pm

Briggs & Stratton Big Backyard Stage

Amanda Shires 7:30 pm

Martina McBride 9:30 pm

US Cellular Connection

The Mowgli's 10:00 pm

Molehill 3:00 pm

Noah Guthrie 4:15 pm

Sarah Jaffe 5:30 pm

The Wind + The Wave 6:45 pm

Saint Model 8:00 pm

The Mowgli's 10:00 pm

Uline Warehouse Stage

Daphni 3:00 pm

Jim Peterik's Lifeforce with Mindi Abair 5:00 pm

Finish Ticket 6:30 pm

The Melismatics 8:00 pm

The Romantics 9:30 pm

Johnson Control's World Stage

Tweed Funk 4:00 pm

Paul Cebar Tomorrow Sound 6:00 pm

Seun Kuti & Egypt 80 8:00 pm

Charles Bradley & His Extrordinaires 10:00 pm

KNE New Music Stage

Eagle Trace 3:45 pm

Catbath 5:30 pm

Avenues 7:15 pm

Direct Hit! 9:00 pm

JoJo's Martini Lounge

Taped Music 12:00 pm

Special K 1:00 pm

Stetsin & Lace 4:00 pm

Oil Can Harry 8:00 pm

Gruber Law Offices Sportszone

USTA / Wisconsin Tennis Assoc. 12:00 pm

Milwaukee Admirals Hockey 4:30 pm

Academy of Dance Arts Performing Group 5:30 pm

Milwaukee Bucks 7:00 pm

Division BMX Stunt Team 9:00 pm

June 30

Marcus Amphitheater

Linkin Park 7:30 pm

A Day to Remember 7:30 pm

The one and only PPL MVR- Special Guest of Linkin Park

BMO Harris Pavilion

Animation- A tribute to Rush 2:00 pm

Balkun Brothers 8:00 pm

Big Head Todd and the Monsters 5:00 pm

Gogol Bordello 9:45 pm

Miller Lite Oasis Stage

Rocky Mountain Oyster Bar 12:00 pm

Mt. Olive 3:00 pm

Bound for Branson 6:00 pm

Bella Cain 8:00 pm

Kip Moore 10:00 pm

Harley Davidson Roadhouse Stage

Black Star Drum Line 12:00 pm

Milwaukee's Finest 2:00 pm

Esquires- ALJA

Christopher's Project- A tribute to Stevie Wonder 6:00 pm

DJ Promote 8:00 pm

LeCrae 10:00 pm

Briggs & Stratton Big Backyard Stage

School of Rock- Shorewood 12:00 pm

Sigmund Snopek III 2:30 pm

Reilly 5:00 pm

Flogging Molly 10:00 pm

US Cellular Connection Stage

Sammy Brue 12:30 pm

Emi Sunshine 1:30 pm

Kirsten Arian 3:00 pm

Auralai 4:15 pm

The Accidentals 5:30 pm

July Talk 6:45 pm

J. Roddy Walston and The Business

Share this article: